משאבות מים

במבנים מודרניים מותקנות משאבות מים מסוגים שונים. לכל משאבה תפקיד משמעותי, ולכן חובה לתחזק אותן בסטנדרטים גבוהים במיוחד. הומי’ז מספקת שירותי תחזוקת משאבות מים במרכז כחלק מאחזקת הבניין באופן כללי, בהתאם לתקנים של משרד הבריאות ורשות הכבאות וההצלה, ובמקצועיות ללא פשרות.

אילו משאבות זקוקות לתחזוקה?

סוג אחד של משאבות הוא אלה המשמשות להגברת לחץ המים. לרוב הן נמצאות בבנייני מגורים עם מעל 4 קומות מפני שבקומות גבוהות לחץ המים המגיעים מהקו העירוני נמוך מדי.

סוג שני של משאבות מים הוא אלה המהוות חלק ממערך כיבוי האש. תפקידן של משאבות אלה הוא לוודא שלחץ המים בקו המוביל לספרינקלרים ו\או למערכת ההידרנטים גבוה מספיק כדי שאפשר יהיה לספק מענה מהיר ואפקטיבי אם חלילה תפרוץ שריפה.

סוג שלישי הוא משאבות טבולות. המשאבות האלה מותקנות בחניון ובקומת הקרקע, במטרה לנקז את מי הגשמים שיורדים דרך המרזבים ומהמרפסות.

לכל סוגי המשאבות נדרשת תחזוקה, כולל ביקורות תקופתיות – אנחנו דואגים לביצוע כל הפעולות הנחוצות כך שכל משאבה ומשאבה תמלא את ייעודה, ולטווח ארוך.

מה כוללת תחזוקת משאבות מים?

שירות תחזוקת משאבות מים במרכז מותאם לסוג הספציפי של המשאבות ולמאפייני הבניין. באופן כללי, משאבות להעלאת לחץ המים (גם לצריכה השוטפת וגם לספרינקלרים וכיבוי אש) נבדקות ע”י אב הבית שלנו שמטפל בכל ענייני הבניין שעליו הוא מופקד. הוא מוודא שהמשאבה פועלת כסדרה, שהיא לא מתחממת יתר על המידה, שאין אוויר במים ועוד.

משאבות טבולות מחייבות תשומת לב הן בחורף והן בקיץ: בעונה הגשומה אב הבית מוודא שהמצופים משוחררים ולא תפוסים בבור, שהבור לא חסום בבוצה או פסולת אחרת ושהמשאבות מצליחות לשאוב את כל כמויות המים. בעונה היבשה, אב הבית מפעיל את המשאבות באופן מבוקר מפני שעמידה ממושכת ללא פעילות עלולה להזיק להן.

פעולה הכרחית נוספת היא חיטוי מאגר מי הצריכה שמחויב על-פי תקנות משרד הבריאות. החיטוי יתבצע אחת לשנה, ע”י איש מקצוע מטעמנו שמוסמך לכך, והאישור יישמר בתיק הבניין (וגם יישלח לוועד הבית).

טיפול מוקפד בתדירות הנדרשת

לכל בדיקה שמבצע אב הבית כחלק משגרת אחזקת משאבות מים במרכז יש תדירות נדרשת אחרת, ובהומי’ז מקפידים על היצמדות לשגרת הטיפולים והבדיקות הנכונה לכל משאבה. הניסיון הרב של אנשי המקצוע שלנו בא אף הוא לידי ביטוי, ומבטיח תפקוד מיטבי ואריכות ימים לכל משאבות המים במבנה.

שירותים נוספים

רכזת גילוי אש

מפוחים שיחרור עשן

תחזוקת גנרטורים

דילוג לתוכן